Nederlandse positie IPv6 verder achteruit - SIDN

News Broadband Netherlands 23 JAN 2019
Nederlandse positie IPv6 verder achteruit - SIDN

De toepassing van IPv6 is internationaal gezien inmiddels echt op gang gekomen. Dat blijkt uit de adoptiecijfers van Google, uit de metingen van het AMS-IX internetknooppunt en uit de statistieken van RIPE-NCC. Uit de laatste updates van het 'World IPv6 Launch'-initiatief blijkt dat grote telecom operators in Latijns-Amerika, het Verenigd Koninkrijk, China, Rusland en Vietnam hun netwerken opwaarderen naar IPv6. Tegelijkertijd valt te constateren dat de toepassing van IPv6 in Nederland nog steeds niet goed van de grond komt. 

In de onlangs gepubliceerde IPv6-inventarisatie luidde het SIDN al de noodklok over de Nederlandse achterstandspositie in de adoptie van IPv6 en de consequenties daarvan voor het innovatie- en investeringsklimaat in Nederland. Met een adoptie van 55% was België volgens Google al absolute koploper in Europa. In de laatste Google-statistieken is volgens het SIDN te zien dat het gebruik van IPv6 in Duitsland in slechts 4 maanden tijd verder is gestegen van 38% naar 41%, terwijl de score van Nederland over diezelfde periode nagenoeg hetzelfde is gebleven. Met een gebruik van 14% doet Nederland het net zo slecht als landen in de periferie van Europa. 

Belangen voor Nederland zijn groot

Samen met het Forum Standaardisatie en het Platform Internetstandaarden (die de stimulerende rol van de inmiddels opgeheven IPv6 Task Force heeft overgenomen) maakt het SIDN zich hard voor de verdere uitrol van IPv6. Zo heeft de financiële incentive-regeling voor registrars die we anderhalf jaar geleden startten geresulteerd in een flinke stijging van het aantal Nederlandse DNS-, web- en mail-servers dat is voorzien van een IPv6-adres.

Tegelijkertijd meent het SIDN - ook gezien het buitengewone belang van de internetinfrastructuur voor de Nederlandse economie - dat er meer nodig is. Hoewel het SIDN in het algemeen zeer terughoudend is wat betreft regulering, is het inmiddels wel duidelijk dat er iets moet gebeuren om deze impasse te doorbreken.

Gerelateerde artikelen