WhatsApp op meer dan 5,5 miljoen Nederlandse smartphones

News Wireless Netherlands 10 OKT 2012
WhatsApp op meer dan 5,5 miljoen Nederlandse smartphones

De groei van WhatsApp lijkt niet te stuiten. Inmiddels heeft 75 procent van de Nederlandse smartphonebezitters WhatsApp geïnstalleerd. Van deze deze groep gebruikt meer dan 80 procent de app één of meerdere keer per dag. WhatsApp is vooral populair bij iPhone-gebruikers. Van die groep zegt bijna 90 procent de app op zijn smartphone te hebben staan. Dat blijkt uit het rapport Dutch Apps Market – September 2012 edition van Telecompaper.

De neergang van Hyves lijkt onafwendbaar. Het rapport laat zien dat Hyves inmiddels op minder dan 20 procent van de Nederlandse smartphone is geïnstalleerd. De penetratie is gezakt van 40 procent in maart 2011 naar 16 procent in september 2012. Inmiddels komt de Facebook-app ruim vier keer meer voor op smartphone dan Hyves. Op basis van de huidige trend is het te verwachten dat voor het eind 2012 de Hyves-app op slechts één van de 10 smartphones voorkomt.

Gaming apps genieten de grootste populariteit onder Nederlandse mobiele gebruikers, gevolgd door apps voor social networking en instant messaging.

Het succes van Facebook Messenger en Google+ is nog beperkt. Wel is zichtbaar dat Google+ op Android een penetratie heeft van 30 procent terwijl dit percentage op Apple-smartphones slechts 16 procent bedraagt.

Iedere maand worden 2.500 consumenten van tussen de 15 en 64 jaar ondervraagd over communicatiediensten en social media applicaties. Er is gekeken naar het gebruik van o.a. de volgende applicaties: Facebook, Facebook Messenger, WhatsApp, Hyves, MSN, Twitter, Skype, Ping, Google+, GoogleTalk, eBuddy, Viber, Foursquare en Nimbuzz.


Het rapport Dutch Apps Market – September 2012 edition van Telecompaper is inclusief een toegangskaart voor het congres MOBIEL 2012 op 14 november in Laren. 

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen