Minister wil onderzoek naar zero rating Proximus

News Wireless Belgium 19 OKT 2016
Minister wil onderzoek naar zero rating Proximus
Minister van Digitale Agenda Alexander De Croo heeft de Belgische toezichthouder BIPT gevraagd de nieuwe Proximus-abonnementen te toetsen op het vlak van netneutraliteit. Proximus heeft in haar abonnementen, Tuttimus voor consumenten en Bizz All-in voor zakelijke gebruikers, voorzien dat het verbruik van bepaalde applicaties niet meegeteld wordt in de maandelijkse limiet. De minister vraagt aan het BIPT na te gaan of de regels rond netneutraliteit worden gevolgd. 

De Croo geeft aan dat er gewaakt moet worden voor marktverstoring. ‘Een vrij en open internet is niet alleen belangrijk voor gebruikers, maar ook voor toekomstige innovaties. In ons land is zich een levendige app-sector aan het ontwikkelen. Ook voor deze nieuwe applicaties is het van belang dat er geen marktverstoring is.’

De Europese netneutraliteitsregels moeten het vrij en open karakter van het internet garanderen. Er mag geen onderscheid gemaakt worden tussen verschillende applicaties. Berec, de koepel van Europese regulatoren, hebben richtlijnen uitgevaardigd over hoe die regels praktisch moeten worden geïnterpreteerd. Ook het niet in rekening brengen van het verbruik van bepaalde apps, zerorating genoemd, kwam daarin aan bod. 

Proximus biedt Tuttimus-klanten de mogelijkheid om een app te kiezen waarvan het datagebruik buiten de bundel valt. De klant kan op dit moment kiezen uit zes apps: Facebook, Instagram, Twitter, Pokemon Go, Snapchat en Whatsapp. Eens per maand kan er geswitched worden. 

In Nederland introduceerde T-Mobile onlangs Datavrije Muziek, waarna de Nederlandse toezichthouder onderzoek aankondigde vanwege netneutraliteit.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles