Dongeradeel kijkt kritisch naar Kabelnoordplannen

Nieuws Breedband Nederland 23 OKT 2017
Dongeradeel kijkt kritisch naar Kabelnoordplannen
In de gemeente Dongeradeel heerst twijfel over de financiële consequenties van de glasvezelplannen van Kabelnoord. Tijdens een raadsvergadering van de gemeente werd er aangegeven dat Kabelnoord een groot bedrag moet lenen om de plannen te verwezenlijken. Dongeradeel is voor een deel eigenaar van Kabelnoord.

Het kabelbedrijf, dat het oorspronkelijke netwerk vrijwel volledig verglaasd heeft, heeft plannen gemaakt om ook buiten het eigen verzorgingsgebied glasvezel in grote delen van Friesland aan te leggen.  

Met de achtergestelde lening van 35 miljoen euro die Kabelnoord ontvangt, gaat zij zorgen voor de aanleg van glasvezel in de buitengebieden van de provincie. Aan de subsidieverlening is de opschortende voorwaarde gekoppeld dat Kabelnoord en de provincie Friesland een leningsovereenkomst afsluiten. Daarnaast moet er een financieringsovereenkomst met een bank afgesloten worden.

Het overleg in de gemeenteraad wordt vervolgd, zo geven de partijen aan.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen