ACM geeft nog geen datum voor notificatie WFA

News General Netherlands 5 JUL 2018
ACM geeft nog geen datum voor notificatie WFA
De ACM kan nog geen datum noemen voor de notificatie van WFA. Dit conceptbesluit bepaalt dat KPN en VodafoneZiggo hun netwerken moeten openstellen voor wederverkoop. KPN heeft al derden op zijn netwerken voor koper en glas, maar voor de kabel is dit nieuw. 

De ACM heeft het conceptbesluit eind februari gepubliceerd en tot medio april geconsulteerd. Men is nu bezig de reacties van marktpartijen op de consultatie te verwerken en eventueel het besluit aan te passen. 

Daarna is notificatie bij de Europese Commissie de volgende stap op weg naar een definitief besluit. De ACM streeft ernaar om dat nog in 2018 te doen. Na het grote besluit WFA zijn er waarschijnlijk nog implementatiebesluiten en tariefbesluiten nodig.

EC onderzoekt fusie Tele2/T-Mobile

De Europese Commissie heeft een deel van het marktbesluit WFA al gekregen. Brussel onderzoekt de voorgenomen fusie van T-Mobile en Tele2 en houdt daarmee rekening met bestaande regulering. 

De ACM heeft haar concurrentieanalyse voor WFA aangeleverd als bouwsteen in dat onderzoek. De ACM verwacht overigens dat een samensmelting van Tele2 en T-Mobile op de vaste markt weinig impact zal hebben. 

Gerelateerde artikelen