Tweede Kamer krijgt vertrouwelijke briefing over 5G-veiligheid

Nieuws Mobiel Nederland 2 SEP 2020
Tweede Kamer krijgt vertrouwelijke briefing over 5G-veiligheid

Het kabinet geeft de Tweede Kamer een update over het 5G-veiligheidsbeleid. Op 3 september komt er een vertrouwelijke briefing van de ministeries van Justitie en Veiligheid en van EZK, voor de vaste kamercommissie. Vanuit EZ komt Focco Vijselaar, DG Bedrijfsleven & Innovatie. 

Met het Besluit veiligheid en integriteit telecomnetwerken (Bvit) in de hand heeft de regering de mogelijkheid om maatregelen op te leggen aan telecomaanbieders. De consequenties zijn nog niet duidelijk. De twee ministeries zijn nog bezig om een pakket van eisen op te stellen waaraan netwerken moeten voldoen. Deze eisen – in een ministeriële regeling – zijn nog in ontwikkeling. Daarom is nog niet bekend welke maatregelen de telecomaanbieders – extra – moeten nemen. De afgelopen jaren vertrouwde de regering op beheersmaatregelen, zonder een verbod op apparatuur uit China. 

Alle informatie in de briefing is aangemerkt als ‘staatsgeheim confidentieel’. Deze vergadering zal dan ook achter gesloten deuren plaatsvinden, met het verzoek aan de deelnemers om geen elektronische apparatuur mee te nemen de zaal in. 

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen