Entertain Sat: slimme samenwerking van Deutsche Telekom en SES Astra

Commentary Video Germany 1 MRT 2011
Entertain Sat: slimme samenwerking van Deutsche Telekom en SES Astra

Deutsche Telekom gaat in Duitsland een nieuw pakket aanbieden: Entertain Sat. Het is een vorm van hybride TV, waarin de IPTV-dienst van DT (Entertain) gecombineerd wordt met een gratis pakket HD-kanalen van SES Astra (HD+). DT wil daar ook nog breedband en telefonie aan toevoegen en er een speler bij beschikbaar stellen met een 500 GB harddisk.

Een paar korte observaties:

1. Het lijkt op het recente Vodafone TV van Vodafone Deutschland, dat eveneens satelliet-televisie met IPTV combineert (zie ons commentaar 'Hybride STB van Vodafone Duitsland nog weinig onderscheidend'). Maar ook op de samenwerking van DT met Sky Deutschland (zie ons commentaar 'Deutsche Telekom valt kabel aan op eigen terrein').

2. Opnieuw is er een prominente rol voor satelliet-tv, deze keer met gratis HD-kanalen. Voor DT is dit een slimme manier om bandbreedte-intensieve kanalen toe te voegen. Voor de klant is er het nadeel dat hij een schotel moet aanschaffen, maar DT mikt juist op de klanten die al een schotel hebben. Entertain wordt hierdoor beschikbaar gemaakt voor bijna heel Duitsland, want de IPTV-dienst vergt (aldus DT) slechts 3 Mbps, waarbij HD (wat ca. 8 Mbps vergt) gekeken wordt via de schotel. Er is voor de satelliet ook argument voor de samenwerking met DT: in 2012 zet SES Astra het analoge satelliet-signaal uit en nu al wordt hen een alternatief geboden. Er is dus wel een DSL-verbinding nodig, maar voorkomen wordt dat klanten overstappen naar de kabel (voorzover er een kabelaansluiting beschikbaar is), die steeds agressiever inzet op triple plays met een ruim zenderaanbod.

3. Van 'connected TV' is hier geen sprake, net zo min als bij Vodafone (boven). Het gaat uitsluitend om lineaire (broadcast) TV.

 

Telecompaper organiseert op 27 april het internationale Connected TV 2011 congres in Utrecht.

Related Articles