Aanleg glasvezel Kabelnoord op schema, fase 1 nadert einde

Nieuws Breedband Nederland 26 APR 2016
Aanleg glasvezel Kabelnoord op schema, fase 1 nadert einde
Kabelnoord heeft in 13.000 huishoudens de coax-verbinding vervangen door een glasvezelverbinding en ligt daarmee op schema. In een update over de verglazing van zijn verzorgingsgebied geeft het kabelbedrijf aan dat de eerste fase van het totale project conform de planning deze zomer afloopt. Dan zullen er 16.740 adressen aangesloten zijn. In 2020 zijn dat er 28.590, ruim 2.000 meer dan het huidige aantal kabelaansluitingen.

Kabelnoord heeft als triple-play aanbieder ruim 84 procent marktaandeel op haar aansluitingen (glasvezel en coax) en voert hiervoor doorgifte, service en aanleg zelf uit. Het bedrijf heeft 22.000 betalende klanten op ongeveer 26.000 aangesloten en potentieel aansluitbare adressen. 

Het project startte in 2014 met de aanleg van glasvezel in wijken van Dokkum en in Kollum. Vorig jaar september startte de aanleg in Schiermonnikoog. Daarna volgden Ameland, de dorpen Feanwâlden en Ternaard en de binnenstad van Dokkum. Ook het buitengebied van Sibrandahûs werd voorzien, in dit geval met steun van Provincie Friesland. Momenteel wordt er glasvezel aangelegd in Damwâld en Oudwoude. In mei 2016 start de aanleg in De Westereen.

Gerelateerde artikelen