Acronis richt blik op device management en BYOD

News IT Europe 22 APR 2016
Acronis richt blik op device management en BYOD

Acronis wil de komende jaren sterk groeien in clouddiensten, meldt het IT-bedrijf bij de Acronis Summit in München, een evenement voor partners en distributeurs. De aanbieder van back-up en recovery ontwikkelt een nieuw backoffice als basis voor mobile device management en BYOD.

Acronis is sinds 2003 aanbieder van een back-up oplossing die een volledige kopie - ‘image’ - maakt van een bedrijfsnetwerk, in plaats van kopieën van bestanden, gebaseerd op de AnyData Engine van Acronis.

De producten zijn in 14 talen beschikbaar in 145 landen, al zijn de regio Duitsland-Oostenrijk Zwitserland (DACH) en Japan de belangrijkste markten. Ongeveer 15 procent van de omzet komt uit de consumentenmarkt, 60 procent komt van MKB en 25 procent uit het enterprise segment.

Consumenten en kleine bedrijven nemen veelal een beheerde oplossing af, maar Acronis ontwikkelt ook hybride varianten van publieke en private clouds. Bovenop backup worden ook integraties aangeboden met de meest gebruikte oplossingen voor servers en virtualisatie.

Het bedrijf meldt bezig te zijn met de ontwikkeling van Mobile Content Management oplossingen. Die zijn bedoeld voor bedrijven die hun werknemers op meerdere apparaten tegelijk toegang willen bieden tot bestanden.

Via de app of via een browser kan worden gewerkt op pc, Mac, iOS- en Android-apparaten. Gebruikers kunnen bestanden ook synchroniseren en delen, ook in BYOD toepassingen. De Acronis app of de browserversie communiceert met het bedrijfsnetwerk.

Related Articles