
Apple start binnenkort in China met een inruilprogramma voor iPhones, meldt Bloomberg op basis van bronnen die bekend zijn met de plannen. Apple zou hiervoor samenwerken met Foxconn, die de toestellen zal inkopen en daarna weer verkopen. Apple heeft al vaker het belang van China als nieuwe groeimarkt onderstreept.
Het bedrijf wil het aantal Apple Stores in China halverwege volgend jaar hebben verdubbeld om klanten beter, en op meer plekken, te kunnen bedienen. Apple lanceerde zijn inruilprogramma in 2013 in de Verenigde Staten, waar Apple inmiddels ook niet-Apple toestellen in ontvangst neemt.
In China zal Apple volgens bronnen geen zeggenschap meer hebben over ingeruilde iPhones. Deze zullen opnieuw worden verkocht door eFeihu and FLNet, de e-commerce website van Foxconn en via Taobao, de online store van het Chinese internetbedrijf Alibaba.
Volgens het Taiwanese onderzoeksinstituut MIC realiseerde Apple in het vierde kwartaal van 2014 een omzet uit de regio groter China (China, Taiwan, Hong Kong) die met 16,144 miljard dollar 156,6 procent hoger was dan in het derde kwartaal.