Apple klopt verwachtingen in Q3, verwacht verdere omzetgroei

News Wireless Global 3 NOV 2017
Apple klopt verwachtingen in Q3, verwacht verdere omzetgroei

Apple heeft een sterk kwartaal achter de rug. In het op 30 september afgesloten vierde kwartaal kwam de omzet op 52,58 miljard dollar, 12 procent beter dan vorig jaar en boven Apple’s eigen guidance. De nettowinst verbeterde 24 procent tot 2,07 dollar per aandeel, 10,714 miljard dollar winst. CEO Tim Cook verwacht een sterk eind van het kalenderjaar, dankzij de nieuwe producten van september. De omzetraming is 84 tot 87 miljard dollar in de drie maanden tot en met december. 

Apple: omzet en nettoresultaat (FY15 Q4 - FY17 Q4) 

De verkoop van de iPhone groeide opnieuw, dankzijde iPhone 8 en prijsverlagingen op oudere types. Het afzet groeide met 3 procent op jaarbasis en 14 procent sequentieel tot 46,677 miljoen. De omzet uit iPhone groeide met 2 procent tot 28,85 miljard. 

De verkoop van de iPad lag ook hoger dan vorig jaar, maar lager dan in Q3, op 10,33 miljoen exemplaren en 4,83 miljard dollar omzet. De verkoop van de Mac groeide met dubbele cijfers, tot 5,39 miljoen. De omzet groeide met 25 procent tot 7,17 miljard dollar. De dienstenomzet sprong met 34 procent op jaarbasis naar een nieuw record van 8,50 miljard. 

Apple: omzetverdeling per segment (FY16 Q4 vs. FY17 Q4)

Apple heeft in september de iPhone 8 en 8 Plus gepresenteerd en de iPhone X zonder startknop. In een interview aan Mashable meldden topbestuurders van Apple dat de lancering van de iPhone X met een jaar is vervroegd. Onder hoge druk zijn de componenten daarvoor ontwikkeld, zoals de scanner voor gezichten. Ook is er een nieuwe versie van de Watch, waavan de omzet niet bekend wordt gemaakt. Hij valt onder de post 'overige', met Beats, Apple TV en iPod. 

De omzet uit diensten laat een verdere groei zien ten opzichte van eerdere kwartalen. Die omzet groeit met het aantal klanten, maar het afgelopen kwartaal is het eerste waarin de prijsverhoging in de App Store volledig is verwerkt.  

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles