Apple reageert met 'App Store principes' op beschuldigingen over monopolie

News Wireless Global 31 MEI 2019
Apple reageert met 'App Store principes' op beschuldigingen over monopolie

Apple heeft op haar website een pagina opgenomen: 'App Store: Principles and Practices'. Daarop staat dat het iOS-softwareplatform zowel een 'geweldige zakelijke mogelijkheid' is voor app-ontwikkelaars als een 'veilige en vertrouwde plaats' voor consumenten. 

"We zijn trots op de App Store die we hebben gebouwd en de manier waarop we deze hebben gebouwd", aldus Apple, dat eraan toevoegt dat het wereldwijd zo'n USD 120 miljard heeft uitbetaald aan ontwikkelaars van de App Store sinds het platform is gelanceerd. Het heeft in de VS meer dan 1,5 miljoen banen gecreëerd en in Europa meer dan 1,57 miljoen.

Apple stelt dat ongeveer 60 procent van de ongeveer 100.000 apps en app-updates die elke week worden beoordeeld, meteen wordt goedgekeurd en dat iedereen na een afwijzing een appèl kan doen op de App Store Review Board. Verder wordt gewezen op het bestaan van App Store Review Guidelines, met de criteria voor het afwijzen van dubieuze apps. 

'We steunen ten zeerste alle meningen die in de App Store worden weergegeven. Maar we nemen ook stappen om ervoor te zorgen dat apps respectvol zijn voor gebruikers met verschillende meningen, en om apps af te wijzen voor inhoud of gedrag waarvan we denken dat het grenzen overschrijdt', schrijft Apple.

Massaclaims tegen Apple in de VS

Gespecialiseerde websites, waaronder Apple Insider, suggereren dat de timing van de publicatie samenhangt met de beschuldigingen van monopoliepraktijken. Dit na de stemming van het Amerikaanse Hooggerechtshof op 13 mei om een antitrustrechtszaak mogelijk te maken, met als argument dat het monopolie van Apple heeft geleid tot kunstmatig opgeblazen app-prijzen - omdat de App Store de enige gesanctioneerde plaats is voor iOS-downloads. 

Op 23 mei is er opnieuw een class action-rechtszaak gestart omdat de typische transactiekosten van 30 procent lager zouden zijn als concurrerende app-winkels iOS-apps zouden mogen verkopen.

Related Articles