Apples iOS 9 op ruim de helft van alle mobiele Apple-devices

Nieuws Mobiel Wereld 22 SEP 2015
Apples iOS 9 op ruim de helft van alle mobiele Apple-devices

52 procent van alle eigenaren van een geschikt iOS-device maakt gebruik van iOS 9, de op 16 september gelanceerde nieuwste versie van iOS. Dat blijkt uit cijfers op het developer blog van Apple. Een dag na de lancering had 12 procent van de eigenaren van een geschikt iOS-device het nieuwe OS gedownload, vrijdagochtend 18 september was dat 18 procent.

Versie iOS 8 heeft nu nog een aandeel van 41 procent, voorgaande versies zitten op acht procent. Bij de voorlaatste meting van Apple aangaande de aandelen van de diverse varianten van het iOS, op 14 september, bleek iOS 8 een aandeel van 87 te hebben, tegen 11 procent voor iOS 7 en twee procent voor eerdere versies. Alle apparaten die iOS 8 kunnen draaien, kunnen ook worden overgezet op iOS 9 (de iPhone 4s en nieuwer, de iPad 2 en nieuwer, iPad Mini (alle versies) en de iPod Touch vanaf de vijfde generatie van 2012). Volgens Apple is er sprake van de snelste adoptie ooit van een nieuwe versie van zijn mobiele besturingssysteem.

Aandelen versies van iOS 

Uitlevering eerste iPhones zoals gepland op 25 september

De op 9 september samen met iOS 9 getoonde nieuwe iPhones 6s en 6s Plus worden volgens Apple zoals gepland vanaf 25 september uitgeleverd aan winkels en aan consumenten die het toestel besteld hebben in de voorverkoop. De eerste groep landen waar de nieuwe iPhones verkocht worden, zijn Australië, Canada, China, Frankrijk, Duitsland, Hong Kong, Japan, Nieuw-Zeeland, Puerto Rico, Singapore, de UK en de VS.

De iPhone 6s en iPhone 6s Plus zijn vanaf 25 september te bestellen voor Nederlandse consumenten. Vanaf 2 oktober zullen de toestellen uitgeleverd worden in Nederland. Dat schreef de website iPhoned 16 september op basis van anonieme bronnen. Nederland zou daarmee zoals gebruikelijk tot de tweede groep landen horen waar de iPhone beschikbaar komt. Bij de Apple Watch behoorde Nederland tot de derde groep landen waar het device beschikbaar kwam.

Apple liet halverwege september weten dat de nieuwe iPhones al vaker besteld waren dan verwacht. Er werden geen cijfers genoemd, maar vorig jaar werden er in het eerste verkoopweekeinde 10 miljoen exemplaren verkocht. Dat aantal zou dit keer zijn overtroffen.

Aandelen versies iOS tot en met iOS 8 

Kritiek op iOS 9: toestellen crashen

Er kwam al snel kritiek los op iOS 9. Veel toestellen zouden crashen nadat de nieuwste versie van iOS er op is geïnstalleerd, zo bleek uit posts op social media. Apple geeft officieel geen commentaar op de berichten, maar tegenover iOS-gebruikers met gecrashte toestellen zou aangegeven worden dat het concern 24/7 werkt aan een oplossing voor het probleem, dat zich met name bij oudere iOS-devices zou voordoen.

Vorig jaar waren er ook veel problemen toen eigenaren van iOS-devices wilden overstappen op de nieuwste versie van iOS.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen