Base, Mobistar: 1,2 miljard euro schade door Proximus

News Wireless Belgium 5 OKT 2009
Base, Mobistar: 1,2 miljard euro schade door Proximus

De Belgische mobiele operators Mobistar en Base stellen een schade te hebben geleden van 1,18 miljard euro als gevolg van de tarieven die concurrent Proximus (Belgacom) hanteerde van 1999 tot 2004. Dat staat in een voorlopig verslag van twee experts die zijn aangesteld door de handelsrechtbank van Brussel in een zaak van beide eerstgenoemde operators tegen Proximus.

KPN Groep Belgium, eigenaar van Base, stelde al in 2003 een vordering tot schadevergoeding in tegen Proximus, Mobistar sloot zich later bij de zaak aan. Volgens de eisers zou Proximus te hoge terminatietarieven hebben gehanteerd (de tarieven die operators elkaar berekenen voor het doorgeven van gesprekken) en misbruik hebben gemaakt van zijn dominante positie door te lage prijzen toe te passen voor gesprekken van Proximus naar Proximus.

Hoewel de handelsrechtbank de klachten al in 2007 deels verwierp, werden er wel twee experts aangesteld om te onderzoeken of er sprake kon zijn van wurgprijzen, concurrentievervalsende netwerkeffecten en eventuele geleden schade.

Belgacom stelt dat de experts gebruik hebben gemaakt van een nooit eerder gebruikte rekenmethode om het verschil te vinden tussen het huidige marktaandeel van base en Mobistar en het marktaandeel dat beide operators in een perfect concurrerende markt zou hebben gehad. In een reactie geeft de incumbent aan dat het de onjuistheid van alle claims zal aantonen.

Related Articles