
BlackBerry lanceert in 2015 twee nieuwe smartphones: de Blackberry Passport en de BlackBerry Classic. BB-CEO John Chen kondigde de twee lanceringen aan tijdens een jaarlijkse conferentie van de smartphone-producent.
De BlackBerry Passport krijgt een vierkant 4,5-inch display, een 13-MP camera en een toetsenbord met drie regels. Het toestel wordt in zwart en wit uitgebracht. De BlackBerry Classic is een meer traditioneel BlackBerry-model met qwerty-toetsenbord. Voor 2014 staat nog de lancering van de BlackBerry Q20 op de rol. Alle drie de smartphones draaien op het BB10 OS.
BlackBerry maakte 19 juni de resultaten bekend over het eerste fiscale kwartaal van het lopende boekjaar. De omzet is jaar-op-jaar gedaald van 3,1 miljard naar 966 miljoen dollar. Als operationele highlight noemt het Canadese bedrijf de introductie van de Z3 smartphone op BB10 in Indonesië. Verder heeft het Project Ion aangekondigd voor de M2M-markt en de beschikbaarheid van Android apps in het BB10 OS.