BlackBerry wil Android-smartphones gaan uitbrengen - Reuters

Nieuws Mobiel Wereld 12 JUN 2015
BlackBerry wil Android-smartphones gaan uitbrengen - Reuters
BlackBerry is van plan zijn smartphones uit te gaan rusten met Android, schrijft Reuters op basis van bronnen die bekend zijn met de plannen. Door gebruik te maken van Google's populaire mobiele besturingssysteem zou het Canadese technologiebedrijf beter in staat kunnen zijn zijn software en diensten onder de aandacht te brengen. 

Het is echter onduidelijk of BlackBerry daardoor dan ook afstand zal doen van zijn eigen besturingsssysteem, dat begin 2013 werd geïntroduceerd, maar nooit succesvol werd in de markt die wordt gedomineerd door Android en Apple's iOS. Momenteel schommelt het aandeel van BlackBerry op de markt voor smartphones rond de één procent. 

Volgens de bronnen wil BlackBerry komende herfst zijn eerste Android-toestel lanceren. Het zou dan gaan om een slider met fysiek toetsenbord, een feature waarmee BlackBerry zich jarenlang wist te onderscheiden. Tijdens het Mobile World Congress in Barcelona begin maart toonde BlackBerry een slider-telefoon, maar details over het toestel bleven verder uit. 

BlackBerry haalde in zijn laatst gerapporteerde kwartaal 42 procent van zijn omzet uit de verkoop van hardware, met name smartphones. Een jaar geleden was dat nog 37 procent. Die stijging is te danken aan de release van enkele nieuwe modellen waaronder de Passport, Classic en Leap.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen