
57 procent van de Nederlandse bedrijven staat toe dat werknemers apparaten in privébezit aansluiten op het bedrijfsnetwerk (BYOD - bring your own device), meldt Telindus als uitkomst van een steekproef onder 115 IT-managers.
Van die 57 procent heeft 95 procent maatregelen genomen om BYOD te faciliteren. Daarbij gaat het vaak om WiFi-dekking (60%) en om extra securitysoftware (40%). 63 procent van de respondenten geeft aan nog geen hinder te ondervinden van toenemende druk op het bedrijfsnetwerk door het gebruik van persoonlijke devices, zoals performance- of security-issues.
Telindus, dat over BYOD adviseert, stelt dat veel bedrijven nog terughoudend zijn en daardoor potentieel onbenut laten. Zo wordt toegang veelal via een 'gastennetwerk' geregeld. Een ontluikende trend is CYOD, choose your own device, waarbij werknemers de keuze krijgen uit een beperkt aantal smartphones/tablets voor hun enterprise mobility.