'Defensie in problemen met aanbesteding clouddiensten'

News IT Netherlands 17 FEB 2020
'Defensie in problemen met aanbesteding clouddiensten'

Het ministerie van Defensie is op een dood spoor beland met de aanbesteding van de ‘Defensie Cloud’. Dat meldt een groep onderzoeksjournalisten van Trouw, Investico, De Groene Amsterdammer en EenVandaag. Defensie werkt al jaren aan een groot project voor een militair data- en communicatienetwerk. De enig overgebleven kandidaat voor de aanbesteding is een consortium van IBM en Atos.

Op basis van interne documenten meldt Trouw dat de aanbesteding is vastgelopen. Bureau ICT-toetsing (Bit) adviseert negatief over het project, met grote risico’s op overschrijdingen van budget en deadlines. 

De huidige ict van Defensie is een lappendeken van 2.000 systemen. De ict is verouderd en is niet berekend op de veranderde eisen, zoals nieuw materieel. De nieuwe straaljager, de F-35, heeft een enorm datacenter nodig om te kunnen vliegen. De continuïteit van de oude is gewaarborgd voor de periode 2020-2022, meldde Defensie afgelopen september. 

Het project ‘Grensverleggende ICT (GrIT) is in 2016 opgestart, nadat het project van 2002-2015 als mislukt werd opgegeven. De afgelopen drie jaar heeft de groep van IBM en Atos een technisch ontwerp geschreven in opdracht van Defensie. 

Defensie heeft dat technisch ontwerp aangekocht voor EUR 14,5 miljoen, om het als basis te gebruiken voor de aanbesteding. Twee andere kandidaten zijn eerder afgevallen, IBM/Atos is de enig overgebleven kandidaat.

De bedrijven noemen het onaanvaardbaar als zij zouden worden uitgesloten van het project. IBM schat de gedane investeringen in mensuren, gederfde inkomsten, gemiste orders en reputatieschade in de ‘vele honderden miljoenen euro’s’, schrijft Trouw.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles