Deloitte: cybercrime gevaar voor economie

News Broadband Global 21 MEI 2010
Deloitte: cybercrime gevaar voor economie

De dreiging van cybercrime wordt steeds groter, zowel voor het bedrijfsleven als voor de nationale veiligheid. Dit schrijft Deloitte in haar jaarlijkse TMT Global Security Survey. In de studie onder technologie-, media- en telecombedrijven (TMT) zegt 37% dat de toegenomen complexiteit van aanvallen op informatiebeveiliging het op een na grootste probleem vormt bij effectieve informatiebeveiliging. Hacking wordt steeds professioneler. Overheden wijzen niet voor niets zogenaamde cyber coördinatoren aan om zich te verdedigen tegen deze geprofessionaliseerde cyber criminaliteit en terreur, aldus Dick Berlijn, Senior Board Advisor bij Deloitte.

TMT-bedrijven kunnen op twee manieren te maken krijgen met cybercrime: als slachtoffer en als onbewuste leverancier van de infrastructuur. In het eerste geval kunnen vitale onderdelen van de economie en de nationale veiligheid geraakt worden, wanneer bijvoorbeeld internet of telefonie uitvallen. Jacques Buith, partner en security expert bij Deloitte: “Nationale veiligheidsdiensten kijken dan ook in bijzonder naar TMT bedrijven, aangezien nationale veiligheid steeds afhankelijker wordt van deze industrie. TMT-bedrijven moeten erkennen dat ze onderdeel vormen van de oplossing voor dit probleem en een manier vinden om de bedreigingen het hoofd te bieden.”

Het Security Survey moet TMT-bedrijven inzicht geven in de uitdagingen en bedreigingen op het gebied van beveiliging en privacy waar de branche mee te maken heeft of gaat krijgen. Het rapport bevat de uitkomsten van interviews met security executives van 150 TMT multinationals.

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles