
SpaceX heeft met succes de derde lichting van 60 satellieten voor Starlink gelanceerd, het mobiele satellietnetwerk waarmee SpaceX binnen enkele jaren de hele wereld, en dan met name de rurale gebieden, van breedband internet wil voorzien. De satellieten maken daarvoor verbinding met een netwerk van compacte zendmasten op aarde.
Onlangs verstuurde SpaceX-oprichter Elon Musk (Tesla) al een tweet via het Starlink netwerk nadat het netwerk na de lancering van de eerste 60 satellieten geactiveerd werd.
In totaal zijn nu 180 van de uiteindelijk beoogde en benodigde 42.000 satellieten in een baan rond de aarde gebracht. De lancering was online live te volgen en na afloop meldde Musk op Twitter dat de 60 gelanceerde satellieten succesvol ontkoppeld waren. SpaceX moet voor een groot deel (30.000) van de te lanceren satellieten nog een vergunning ontvangen van de Amerikaanse FCC.
De 60 kleine satellieten zijn met een Falcon 9-raket vanaf Cape Canaveral in Florida de ruimte in geschoten. De raket landde daarna succesvol op een platform op zee. De eerste trap van de Falcon 9 werd ook gebruikt tijdens de eerste Starlink-missie van SpaceX in mei 2019. De nieuwste satellieten werden naar een baan van ongeveer 290 km gestuurd en gebruiken on-thrusters aan boord om hun exacte positie te bepalen.
Starlink verwacht vanaf medio 2020 in de VS te kunnen gaan starten met het aanbieden van commerciële satellietcommunicatie.