Desktopvirtualisatie-oplossing van Telindus-ISIT

News IT Netherlands 16 FEB 2011
Desktopvirtualisatie-oplossing van Telindus-ISIT

44 Procent van de bedrijven en overheidsinstellingen heeft plannen om in 2011 aan desktopvirtualisatie te gaan doen. Dat blijkt uit een enquête van Telindus-ISIT en Login Consultants onder ICT-managers van middelgrote en grote organisaties uit zowel het bedrijfsleven als de overheid. 111 van de 254 respondenten geven aan voor 2011 investeringsplannen te hebben. De respondenten bevinden zich in verschillende fases. Twee op de drie (66%) is zich aan het oriënteren; 17 procent is momenteel met een proof of concept bezig; en 17 procent werkt momenteel al op één of meerdere afdelingen met desktopvirtualisatie.

Telindus-ISIT en Login Consultants zien dat de migratie voor de grootste uitdaging zorgt. 23 Procent van de respondenten denkt dat dit een lastig traject gaat worden. 19 Procent weet niet zeker of ze de investering rond krijgt en noemt de financiën als grootste potentiële struikelblok. Een kleine 9 procent noemt storage als grootste uitdaging. Andere genoemde uitdagingen zijn de leverancierskeuze en ‘ik weet niet waar te beginnen’.

De uitkomsten van het onderzoek worden door Telindus-ISIT en Login Consultants gepresenteerd om een nieuw ontworpen end-to-end oplossing te lanceren. Deze oplossing bestaat uit Cisco Unified Computing in combinatie met desktopvirtualisatie op basis van ofwel VMware View of Citrix XenDesktop en storage van ofwel NetApp of EMC. De keuze hangt af van de behoeften en de karakteristieken van de desktop- en back-end omgeving van de klant.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles