Ericsson kondigt kostenbesparingen van SEK 9 mld aan

News General Global 13 NOV 2014
Ericsson kondigt kostenbesparingen van SEK 9 mld aan
Ericsson heeft tijdens zijn Capital Markets Day kostenreductieplannen bekend gemaakt. Het bedrijf ziet mogelijkheden om de kosten met zo’n SEK 9 miljard (bijna 1 miljard euro) tegen 2017 te reduceren. Dit leidt naar verwachting tot herstructureringskosten van 3 tot 4 miljard kroon in de komende drie jaar, in aanvulling op de gebruikelijke 2 miljard kroon die Ericsson elk jaar aan herstructurering besteedt.

Ericsson geeft aan dat ongeveer de helft van de besparingen uit de operating expenses komen. De andere helft komt uit sales. De efficiency maatregelen zijn voornamelijk gerelateerd aan vijf gebieden, te weten portfolio streamlining en R&D; structurele aanpassingen in IS/IT; accelerated service delivery transformation; supply chain efficiencies; en structurele verbeteringen in G&A.

De besparingen omvatten zowel vermindering van het aantal arbeidsplaatsen als minder uitgaven in externe kosten. De maatregelen bevatten zowel nieuwe als al eerder aangekondigde acties, zoals het afstoten van de modemtak.

CFO Jan Frykhammar gaf aan dat Ericsson’s doel is enerzijds sterker te worden in zijn core business en anderzijds te groeien in aangekondigde doelgebieden (zie ‘Ericsson transformeert: relevant zijn, anders afstoten’). Daarnaast wil het bedrijf verbeteringen zien in de cash flow. 

Tijdens de Capital Markets Day herhaalde Ericsson zijn lange termijn doelen. Het verwacht dat de totale netwerk equipment markt in de periode 2013-2017 een CAGR kent van 2 tot 4 procent. De telecom services markt kent naar verwachting een CAGR van 4 tot 6 procent en de markt voor support solutions kent naar verwachting een CAGR van 7 tot 9 procent in dezelfde periode. Ericsson voorziet voor zichzelf een groei die sneller gaat: een CAGR van 3 tot 5 procent in de periode 2013-2017.

Categories:

Regions:

Related Articles