Eurofiber versterkt datacenteractiviteiten NL met Dataplace

News General Netherlands 25 AUG 2016
Eurofiber versterkt datacenteractiviteiten NL met Dataplace

Zakelijke glasvezelaanbieder Eurofiber Groep heeft overeenstemming bereikt over een volledige overname van Dataplace. De eigenaar en oprichter van Dataplace, Gerben van der Veen, geeft voortaan leiding aan de datacenteractiviteiten binnen de Eurofiber Group, dat met Dataplace een tweede datacentrum in het bezit krijgt. De overeenkomst is op 22 augustus geëffectueerd, laat Eurofiber weten.

De onderneming denkt met de aankoop zijn positie in de regionale datacentermarkt te verstevigen. Dataplace exploiteert sinds begin 2011 een regionaal TIER III-datacenter in Alblasserdam, met een focus op afnemers in de Randstad en het Rijnmondgebied. Dit vormt volgens Eurofiber een goede aanvulling op de bestaande datacenteractiviteiten van Eurofiber in de regio Utrecht. Beide datacenters bevinden zich op een ideale afstand van elkaar om als twin locaties op te treden.

De datacenters zijn verbonden met een reeks netwerken van nationale en internationale carriers, het Eurofiber glasvezelnetwerk en de Amsterdam Internet Exchange (AMS-IX). 

Related Articles