Focus FTTH: Kabeltex actief in Den Helder en Schagen, subsidies in Drenthe

News Broadband Netherlands 28 JAN 2019
Focus FTTH: Kabeltex actief in Den Helder en Schagen, subsidies in Drenthe
Kabeltex heeft bij de gemeentes Den Helder en Schagen vergunningen aangevraagd voor aanleg van een glasvezelnetwerk. Het bedrijf verwacht dat de vergunning op korte termijn wordt afgegeven en de aanleg van het netwerk rond de zomer kan starten.

De glasvezelcampagnes die in beide gemeenten liep, had op de dag van de deadline, 15 januari, nog niet voldoende handtekeningen opgebracht. Kabeltex ging uit van minimale deelname van 50 procent. Omdat het Texelse bedrijf er voldoende vertrouwen in heeft dat dit percentage de komende periode behaald zal worden, is besloten de vergunningen aan te vragen en qua aanlegplanning een volgende fase op te starten. De vraagbundeling loopt sinds november 2018.

Het glasvezelnetwerk dat Kabeltex in Den Helder gaat aanleggen, bestrijkt het gebied tussen de Doggersvaart en de Callantsogervaart en tussen de Zanddijk en de Rijksweg. Bij voldoende deelname worden ook bedrijventerrein Kooypunt en Den Helder Airport voorzien van glasvezel. 

In Schagen wordt het volledige buitengebied meegenomen. Bij voldoende inschrijvingen kunnen ook dorpskernen aangesloten worden. Voor de aanleg in het buitengebied zijn de dorpskernen echter niet noodzakelijk. Kabeltex pakt het project per deelgebied aan. Hierdoor zou het kunnen voorkomen dat het ene gebied of dorp straks wel en het andere gebied niet wordt aangesloten. Deze aanpak zorgt ervoor dat de kans op succes wordt gemaximaliseerd en het netwerk daar wordt aangelegd waar de behoefte het grootst is, zo legt Kabeltex uit.

De planning is dat nog dit jaar gestart wordt met de aanleg van het netwerk, zodat medio volgend jaar alle bedrijven en inwoners van het buitengebied een glasvezelaansluiting hebben.

Drentse bedrijven krijgen jaar respijt

De Coöperatie Sterk Midden-Drenthe, Glasvezel De Wolden en de Coöperatie Glasvezel Noord hebben uitstel van betaling gekregen van de provincie Drenthe en de gemeenten waarin zij actief zijn. Ze krijgen een jaar langer de tijd om te beginnen met het aflossen van de miljoenen, die ze van provincie en gemeenten leenden voor het aanleggen van snel internet. Dat schrijft het Dagblad van het Noorden.

Volgens de provincie en de betrokken gemeenten lopen de genoemde burgerinitiatieven bij de aanleg van glasvezel buiten hun schuld vertraging op. Het idee achter het uitstel: pas als het netwerk volledig is gerealiseerd, wordt er genoeg verdiend om de leningen af te betalen.

Nieuwe subsidie Drents Glasvezel Collectief (DGC)

Het college van Gedeputeerde Staten van Drenthe heeft ingestemd met het Statenvoorstel ‘Subsidie aan gemeente Aa en Hunze voor aanleg van breedband in gebied van het Drents Glasvezel Collectief (DGC)’. In dit voorstel vraagt het college aan Provinciale Staten om EUR 500.000 subsidie te verlenen, waardoor snel internet in het buitengebied van de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Tynaarlo een stap dichterbij komt. Re-Net en Glasvezel Buitenaf willen de aanleg in het gebied verzorgen.

De subsidie van de provincie Drenthe maakt onderdeel uit van een totale overheidsfinanciering van twee miljoen euro samen met de gemeente Aa en Hunze, Tynaarlo en Assen. De gemeenten besluiten binnenkort ook over hun bijdragen. Provinciale Staten spreken op 27 februari over dit voorstel en ze besluiten hierover op 13 maart 2019.

Vraagbundeling Smallingerland gestart

Kabelnoord is gestart met de vraagbundeling naar glasvezeldiensten in het buitengebied van de gemeente Smallingerland. Inwoners krijgen tot 18 maart de tijd om zich aan te melden en in te schrijven voor een dienstenpakket. Kabelnoord hanteert een minimale ondergrens van 60 procent.

Snel Internet Groningen plant nieuwe vraagbundelingen

Op zijn internetsite heeft Snel Internet Groningen de begin- en einddatums aangegeven van de vraagbundelingscampagnes in een tweetal gemeenten. In Appingedam zal de vraagbundeling starten op 14 maart en lopen tot en met 3 mei. In Delfzijl wordt het van 2 mei tot en met 14 juni. Minimaal de helft van de adressen dient zich in te schrijven.

Categories:

Countries:

Tags:

Related Articles