Franse consumentengroep wil uitstel invoeren 5G

News Wireless Europe 14 JUL 2020
Franse consumentengroep wil uitstel invoeren 5G

Niet alleen in Nederland, ook in Frankrijk blijven gezondheidszorgen over 5G-straling op de voorgrond treden. Consumentenbond UFC-Que Choisir roept op tot een verbod op de lancering van 5G-diensten tot de publicatie van een langverwacht rapport waar de regering eerder dit jaar opdracht toe gegeven heeft. 

In het rapport worden de mogelijke gezondheidseffecten van blootstelling aan 3,5 GHz-frequenties beoordeeld. De betrokken toezichthouder ANSES zal naar verwachting in het eerste kwartaal van 2021 haar beoordeling publiceren.

Strikte regels 5G-reclame

UFC-Que Choisir doet ook een beroep op het Franse bureau voor fraudebestrijding en consumentenbescherming, DGCCRF, om strikte regels vast te stellen voor 5G-reclame. Zo moet worden voorkomen dat consumenten worden misleid over de voordelen van de volgende generatie in vergelijking met bestaande LTE-diensten.

Wat het onderwerp digitale duurzaamheid betreft, dringt de consumentengroep er bij regelgever Arcep op aan om de impact te beoordelen van bepaalde praktijken die de aanhoudende stijging van het gegevensverbruik stimuleren, zoals de toenemende afhankelijkheid van videoadvertentie-indelingen in marketingcampagnes.

Hoger beroep tegen 5G-uitspraak

In Nederland liet Stichting Stop5GNL eind juni weten dat het in hoger beroep gaat tegen een uitspraak in het kort geding. De voorzieningenrechter heeft in mei de eisen van de stichting onterecht afgewezen en een onjuist toetsingskader toegepast, zo luidt de verklaring van Stichting Stop5GNL. Volgens Stop5GNL zijn er wel degelijk gezondheidsrisico’s te verwachten, ook al houdt de overheid zich aan de richtlijnen.

Related Articles