FT: Charter biedt 55 mld dollar voor Times Warner Cable

Nieuws Algemeen Verenigde Staten 26 MAY 2015
FT: Charter biedt 55 mld dollar voor Times Warner Cable

De Amerikaanse kabelaanbieder Times Warner Cable wordt op korte termijn waarschijnlijk overgenomen door het Amerikaanse Charter Communications. Volgens de Financial Times hebben de twee ondernemingen het afgelopen weekeinde gesproken over een overname. Er is een bedrag genoemd van 55 miljard dollar (50,4 miljard euro).

Charter zou onder meer ruggensteun hebben van John Malone, de man achter Liberty Global en grootaandeelhouder van Charter. Times Warner Cable heeft in 2014 een eerder bod van Charter hebben afgewezen, stelt Reuters in een eigen bericht. Een fusie tussen Charter en TWC zou goed zijn voor een marktaandeel van ruim 20 procent op de markt voor breedband internet. De recent door toezichthouders afgewezen fusie tussen TWC en Comcast zou een gigant met een tweemaal zo groot marktaandeel hebben opgeleverd.

Volgens de Financial Times is ook het Franse conglomeraat Altice geïnteresseerd in een overname van TWC. Altice kocht onlangs de Amerikaanse kabelaanbieder Suddenlink.

Gerelateerde artikelen