Gebruik huiskamertelevisie in oktober verder onder druk - SKO

News General Netherlands 9 NOV 2021
Gebruik huiskamertelevisie in oktober verder onder druk - SKO

Het gebruik van de huiskamertelevisie liep in oktober verder terug. Er was weliswaar sprake van een (seizoensmatige) toename ten opzichte van september maar in de jaar-op-jaarvergelijking was sprake van een flinke afname. Overall ging het om een daling van 16 procent die vooral het gevolg was van het afgenomen live lineair kijken (-22%) maar ook het uitgesteld en on demand kijken op 'de grote televisie' nam af (beide -5%). Dat blijkt uit het oktoberrapport van de Stichting KijkOnderzoek (SKO).

Het gebruik van de huiskamertelevisie kwam in oktober uit op gemiddeld 188 minuten per dag (-16% yoy), tegen 172 minuten in september.

  • Het lineair kijken was goed voor 142 minuten (-19%), on demand voor 46 minuten (-5%).
  • Van de 142 minuten voor lineair ging 115 minuten naar live (-22%) en 27 minuten naar uitgesteld (-5%).

Uitgesteld en on demand kijken was in oktober opgeteld goed voor 38,8 procent van het gebruik van het toestel, een record. Een jaar geleden was dat 34,3 procent.

RTL verbetert, Talpa verzwakt

Van de grote omroepen had de NPO in de avonduren een marktaandeel van 34,5 procent, RTL NL 32,0 procent en Talpa Netwerk 18,3 procent. Daarmee deed RTL het opvallend goed (september 29,6%, oktober vorig jaar 29,1%). Als we het gemiddelde over twaalf maanden bekijken, dan zien we eveneens dat RTL het langzaamaan steeds iets beter doet: van 27,3 procent in oktober 2020 naar 29,2 procent in 2021.

Verder constateren we dat het gat tussen RTL en Talpa (gemeten in procentpunten) steeds wat groter wordt. Over 12 maanden gemeten ging het van 7,4 pp in oktober 2020 naar 10,8 pp in oktober 2021.

Een blik op de 25 best bekeken programma's ondersteunt dit beeld. De NPO was in oktober goed voor 17 noteringen tegen zes voor RTL, één voor Talpa en één voor Ziggo Sport.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles