
Specialist in software voor gezichtsherkenning PittPat heeft op zijn website laten weten te zijn overgenomen door Google. Pitpatt is een zeven jaar oud bedrijf dat al samenwerkt met Google voor onder andere Image Search, YouTube en Picasa. Het is niet bekend wat Google met de overname van plan is en wat het ervoor heeft betaald.
Google maakt momenteel niet actief gebruik van automatische gezichtsherkenning uit privacyoverwegingen. Google-topman Eric Schmidt maakte enkele weken bekend dat Google weliswaar over de benodigde technologie beschikt, maar erkende dat het niet altijd voor de juiste doeleinden gebruikt zou kunnen worden. PittPatt zou daarom niet louter vanwege zijn gezichtsherkenningstechnologie zijn aangekocht, maar eerder vanwege zijn innovatievermogen, aldus Google in een verklaring.
Mogelijk zal Google de technologie (deels) gaan gebruiken in zijn nieuwe sociale netwerk Google+. Met de dienst is het al mogelijk om personen te taggen in foto’s, maar automatische gezichtsherkenning behoort nog niet tot de mogelijkheden. Aan de andere kant zal Google voorzichtigheid betrachten met Google+. In 2010 lanceerde Google de sociale netwerksite Google Buzz, dat vrijwel direct na zijn lancering bedolven werd onder kritiek wegen privacyschending. Hiervoor werd Google zelfs op het matje geroepen door de Amerikaanse telecomwaakhond FTC waarmee het internetbedrijf uiteindelijk een schikking trof. Een voorwaarde was onder meer dat Google zich de komende twintig jaar door onafhankelijke privacy-auditors laat doorlichten.