Google Sidewalk Labs eerste project: gratis WiFi in New York

News Wireless Global 24 JUN 2015
Google Sidewalk Labs eerste project: gratis WiFi in New York
Sidewalk Labs, het recent openbaar gemaakte bedrijfsonderdeel van Google, lanceert zijn eerste project. Het neemt twee bedrijfjes over die betrokken zijn bij LinkNYC, dat een dekkend WiFi-netwerk aanlegt in New York. Sidewalk Labs geeft daarmee een eerste invulling aan haar missie, gericht op het realiseren van de 'smart city'.

Control Group, dat de user interface maakt, en Titan, dat het advertentieplatform beheert, fuseren tot Intersection. Dat onderdeel van Sidewalk Labs zal ook in andere steden WiFi aanleggen. De aandacht zal vermoedelijk gericht zijn op de VS, net zoals bij Google Fiber (FTTH) en Google Fi (MVNO), maar Sidewalk voorziet wereldwijde toepassing. Andere partners in LinkNYC zijn Qualcomm en Comark, maar Sidewalk zal waarschijnlijk ook Google betrekken bij de technologie, aldus Wired.

Sidewalk en Intersection willen WiFi brengen via 'public private partnerships'. Toegang tot het WiFi-netwerk zal gratis zijn en betaald worden uit advertentie-inkomsten. Deze vallen toe aan de stad New York, aldus Bloomberg, met een kick-back voor Intersection. Zij worden geraamd op 500 miljoen dollar in de komende 12 jaar. Lancering is voorzien voor september 2015.

De WiFi 'access points' zullen geplaatst worden bij infrastructuur zoals telefooncellen en bushaltes. Ook opladen en bellen behoren tot de gratis diensten, naast toegang tot gemeentediensten.

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles