Google smartphones goed voor 2 miljard dollar omzet in Q4

Nieuws Mobiel Wereld 29 NOV 2016
Google smartphones goed voor 2 miljard dollar omzet in Q4

Google zal in het vierde kwartaal van dit jaar zo'n twee miljard dollar omzet maken met haar Google Pixel en Google Pixel XL smartphones die begin oktober werden gepresenteerd en even later op de markt zijn verschenen. Totaal zal Google voor het eind van dit jaar gecombineerd drie miljoen exemplaren verkopen bij een marge van 21 tot 25 procent. Dat meldt Business Insider op basis van inschattingen van Morgan Stanley.

Volgens Morgan Stanley zal Google in 2017 tussen de vijf en zes miljoen Pixel smartphones verkopen. Dit levert het bedrijf naar schatting een omzet van 3,8 miljard dollar op.

Google presenteerde begin oktober de Google Pixel en Google Pixel XL smartphones. Met beide smartphones bewandelt Google hetzelfde pad als Apple met haar iPhones. Middels de Pixel smartphones wil Google haar 'grip' op het Android besturingssysteem verstevigen en de fragmentatie tegengaan. Apple heeft nauwelijks last van fragmentatie aangezien het bedrijf zowel de hard- als software zelf ontwikkelt.

Gezien de kleinere aantallen en hogere materiaalkosten ligt de marge die Google maakt op haar Pixel smartphones beduidend lager dan de marge die Apple maakt op haar iPhones. De marge op iPhones bedraagt momenteel zo'n 41 procent.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen