
De wereldwijde groei in het aantal verkochte smartphones zal naar verwachting in 2015 verder afnemen tot 11,3 procent. In 2014 bedroeg de groei nog 27,6 procent. Dat blijkt uit onderzoek van IDC. Hoewel het onderzoeksbureau bij zijn afzetverwachting van 1,9 miljard stuks in 2019, stelt het de eerdere uitspraak over 2015 licht bij tot 11,8 procent groei..
Dit heeft te maken met verzadiging in de Chinese smartphonemarkt. In 2015 zal de groei op de Chinese markt (2,5%) voor het eerst kleiner zijn dan de wereldwijde afzetgroei. Ook de groei van Android smartphones blijft licht achter bij de wereldwijde markt als gevolg van het feit dat China zo’n 36 procent van de Android smartphoneafzet voor zijn rekening neemt.
IDC geeft aan dat Apple een soortgelijke situatie kende in de periode 2012-2014, toen zijn jaarlijkse groeipercentages iets onder de wereldwijde groei lagen. De keuze van Apple voor grotere schermen en voor meer afzetmarkten hebben voor een grote impact gezorgd volgens IDC. Het bureau verwacht dat de afzet van iOS smartphones met 23,0 procent groeit in 2015.
