
Uit het onderzoek blijkt dat driekwart van de IT-beslissers (76%) beveiliging als de grootste zorg ziet bij het gebruik van cloudgebaseerde diensten. De helft van de respondenten (49%) geeft aan ‘erg of extreem bezorgd’ te zijn over de veiligheidsimplicaties van deze diensten. Dit is een flinke toename (plus 10%) in vergelijking met het voorgaande onderzoek in 2012.
Op de vraag waarom wordt gekozen voor consumentgerichte clouddiensten in plaats van zakelijke clouddiensten, geeft 48 procent van de respondenten aan de indruk te hebben dat zakelijke cloudapplicaties en -diensten te duur zijn. 44 procent denkt dat cloudapplicaties en clouddiensten voor consumenten even effectief zijn als diensten voor zakelijke gebruikers.
Meer dan de helft van de IT-beslissers (54%) vindt het ook lastig een derde partij te vertrouwen. 41 procent van de respondenten heeft de indruk dat alle clouddiensten van nature onveilig zijn en 26 procent van de ondervraagden heeft weleens een datalek-incident meegemaakt waarbij de aanbieder van de clouddienst deels schuldig was.