De camera’s zijn eveneens onderwerp van doorontwikkeling geweest. De 20 MP hoofdcamera is voorzien van de Dynamic Sensing Engine. De lens is gemaakt van saffierglas die beschermt tegen krassen. Daarnaast kunnen gebruikers met de camera Ultra HD video’s maken in 4K-resolutie. De HTC One M9 beschikt over een UltraPixel front facing camera. De dynamische belichting en pixels maken het mogelijk om 300 procent meer licht vast te leggen, zo belooft HTC.
Het toestel is verder voorzien van HTC BoomSound: twee stereo frontspeakers, nu gecombineerd met 5.1 Dolby Surround sound.
De consumentenadviesprijs van de HTC One M9 is 749 euro exclusief abonnement, inclusief btw en hij is verkrijgbaar in de kleuren Gold on Silver en Gunmetal Grey. Het toestel is breed beschikbaar vanaf 31 maart 2015.