
Huawei zal zijn HongMeng OS, een alternatief voor Android van Google, op de Huawei Developer Conference op 9 augustus uitbrengen, zo meldt de Global Times. Het eerste apparaat dat erop draait, is naar verwachting een Honor smart tv-serie, die op 10 augustus te koop zal zijn, volgens de technische nieuwssite 36kr.com. Een smartphone met het besturingssysteem kan volgen in Q4.
Huawei heeft eerder gezegd dat het OS ontwikkeld wordt voor het industriële IoT-segment. Media hebben echter gespeculeerd dat het zou kunnen worden gebruikt voor mobiele apparaten als Google de toegang van het bedrijf tot het Android-systeem beperkt vanwege exportcontroles van de VS tegen Huawei.
HongMeng OS testen met Android-apps
Volgens de Global Times test Huawei de compatibiliteit van het HongMeng OS met Android-apps. Het op Linux gebaseerde systeem heeft ook cryptografische functies die persoonlijke gegevens beschermen.
Volgens de naamloze bronnen van de krant zullen nieuwe Huawei-telefoons met het HongMeng-systeem in het vierde kwartaal debuteren, met maximaal enkele miljoenen exemplaren op voorraad. Verwacht wordt dat de smartphone op hetzelfde moment uitkomt als de Huawei Mate30-serie. De prijs zal naar verwachting worden vastgesteld rond CNY 2.000, gericht op de low-end markt.