ICT~Office: 25% MJA-afspraak energiebesparing gerealiseerd

Nieuws Algemeen Nederland 14 OKT 2011
ICT~Office: 25% MJA-afspraak energiebesparing gerealiseerd

Het energieverbruik van 80.000 huishoudens: dat hebben 36 ondernemingen uit de ICT- en telecomsector bespaard tussen 2008 en 2010 in het kader van de ICT MeerJarenAfspraak Energie-efficiency. Dit staat in het 'Voortgangsrapport MJA-monitoring over 2010: ICT-sector' van 1 augustus 2011. In totaal gaat het om een besparing van 1043 Terajoules (TJ), stelt brancheorganisatie ICT~Office.

De MJA biedt ICT-bedrijven de vrijwillige, niet vrijblijvende mogelijkheid hun energieverbruik terug te dringen. MJA-deelnemers kunnen bereiken door verbetering van de eigen energie-efficiëntie en door de ontwikkeling en inzet van innovatieve ICT-toepassingen in andere sectoren. In 2020 dient er een vermindering in het energieverbruik van 30 procent ten opzichte van 2005 gerealiseerd te zijn. Na twee jaar is 25 procent van de doelstelling gerealiseerd (ruim 1000 TJ van de te realiseren 4000 TJ efficiencyverbetering).

Er nemen 36 bedrijven uit de ICT-sector deel aan de MJA: datacenters, soft- en hardwarebedrijven, telecom en ICT-consultants. Zij vertegenwoordigen circa 80% van het totale energieverbruik in de ICT-sector en zijn daarmee representatief. Ter ondersteuning van de MJA-deelnemers heeft ICT~Office het Projectbureau MJA opgezet.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen