
DigID beheerder Logius heeft bekend gemaakt dat de controle door middel van het scannen van een identiteitsbewijs via de DigID-app nu ook beschikbaar is voor gebruikers met een iPhone. De controle van het ID (paspoort, rijbewijs of identiteitskaart) wordt uitgevoerd via de NFC-chip van de iPhone. De gebruiker moet daarvoor wel minimaal beschikken over een iPhone 7 (of nieuwer) met iOS 13.
Voor het online, of via de DigID-app, inzien of wijzigen van privacy gevoelige gegevens is het nodig een eenmalige controle (ID-check) van een paspoort, rijbewijs of identiteitskaart aan de DigiD-app toe te voegen. Na deze ID-check is de DigiD-app geschikt om bijvoorbeeld online een auto over te schrijven bij de RDW of een medisch dossier in te zien.
De DigiD-app gebruikt de NFC-lezer van de smartphone om de gegevens in de chip van een identiteitsbewijs te scannen. De gegevens worden vervolgens gecontroleerd bij de Rijksdienst voor Identiteitsgegevens RivG) of het rijbewijzenregister van de RDW.