
Het aantal wereldwijd verscheepte tablets kwam in het eerste kwartaal van 2013 uit op 50,4 miljoen exemplaren. Dit is een stijging van 3,9 procent in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar, aldus IDC. Deze cijfers zijn volgens de onderzoekers in lijn met eerdere trends en voorspellingen van groeivertraging in het aantal wereldwijd verscheepte tablets.
Zo becijferde IDC eerder dat de groei in het vierde kwartaal van 2013 uitkwam op 28,2 procent, in vergelijking met 87,1 procent een jaar eerder. Volgens het onderzoeksbureau is de groeivertraging het gevolg van de opkomst van smartphones met grotere schermen. Ook lijken consumenten langer te doen met eerder aangeschafte tablets.

Volgens IDC bleef Apple wederom de grootste wat betreft het aantal wereldwijd verscheepte tablets. In het eerste kwartaal van dit jaar werden in totaal 16,4 miljoen exemplaren van de iPad verscheept, goed voor een marktaandeel van 32,5 procent. In het eerste kwartaal van 2013 werden nog 19,5 miljoen exemplaren van de iPad verscheept en bedroeg het marktaandeel 40,2 procent.
Samsung heeft zijn marktaandeel vergroot naar 22,3 procent, met een totaal van 11,2 miljoen verscheepte tablets in het eerste kwartaal van 2014. Het marktaandeel in hetzelfde kwartaal een jaar eerder lag nog op 17,5 procent, met 8,5 miljoen verscheepte tablets. Asus volgt op ruime afstand met 2,5 miljoen verscheepte tablets en een marktaandeel van 5 procent. Lenovo volgt met 2,1 miljoen verscheepte tablets en Amazon met 1 miljoen.
Deze cijfers van IDC wijken af van eerder gepuliceerd onderzoek van Strategy Analytics. Volgens dit onderzoeksbureau kwam het aantal wereldwijd verscheepte tablets in het eerste kwartaal van 2014 uit op 57,6 miljoen stuks, 19 procent meer in vergelijking met dezelfde periode in 2013.