Interxion breidt datacentra uit in onder meer A'dam, Brussel

News General Belgium 9 JAN 2018
Interxion breidt datacentra uit in onder meer A'dam, Brussel

Interxion, een Europese aanbieder van carrier en cloud-neutrale colocatie datacenterdiensten, komt met uitbreidingsprojecten in zeven Europese steden. Dit is nodig vanwege de toenemende vraag naar colocatiediensten.

Interxion zal de bouw starten van een derde datacenter in Madrid (MAD3), voegt het een tweede datacenter toe in Brussel (BRU2) en breidt het bestaande datacenters in Amsterdam, Parijs, Kopenhagen, Stockholm en Wenen uit. Daarnaast heeft Interxion zijn grondbezit in de regio Amsterdam uitgebreid. Interxion zal deze projecten financieren met een combinatie van bestaande en intern gegenereerde liquide middelen samen met gecommitteerde kredietfaciliteiten. 

David Ruberg, Chief Executive Officer van Interxion, stelt dat de nieuwe projecten ongeveer 15.500 vierkante meter uitgeruste datacenterruimte toevoegen. In combinatie met eerder aangekondigde uitbreidingsprojecten heeft Interxion nu meer dan 33.000 vierkante meter aan actieve uitbreidingsprojecten in 11 landen. Dat zorgt ervoor dat de totale uitgeruste ruimte met meer dan 25 procent zal toenemen ten opzichte van het einde van Q3 2017.

Uitbreiding in Amsterdam, Brussel

In Amsterdam zal Interxion de resterende vier bouwfasen van AMS8 afronden. Dat brengt de totale oppervlakte van AMS8 op ongeveer 5.300 vierkante meter (m²) aan uitgeruste ruimte en 10 megawatt (MW) aan beschikbaar vermogen wanneer het datacenter volledig is voltooid. De eerste twee fasen zullen volgens planning in Q4 2018 worden opgeleverd, de laatste twee fasen in Q1 2019. De investeringsuitgaven van de resterende fasen van AMS8 zullen naar verwachting circa  63 miljoen euro bedragen. Daarnaast heeft Interxion een terrein van ongeveer 22.000 vierkante meter grond, aangrenzend aan het AMS8 datacenter verworven, samen met de bijbehorende aansluiting op het elektriciteitsnetwerk. 

In Brussel voegt Interxion BRU2 toe, dat ongeveer 1000 vierkante uitgeruste ruimte en 1 MW beschikbaar klantvermogen zal omvatten. De nieuwe faciliteit is gepland voor beschikbaarheid in Q1 2018, en wordt rechtstreeks via speciale glasvezelverbinding verbonden met de bestaande faciliteiten in BRU1. Deze bieden toegang tot meer dan 100 connectiviteitsleveranciers en de BNIX, NL-ix, AMS-IX, LINX en DE-CIX internetexchanges. De investeringsuitgaven in verband met BRU2 zullen zo’n drie miljoen euro bedragen. 

Related Articles