KPN, partners testen 4G in combinatie met slimme vrachtwagen

News Wireless Netherlands 6 JUN 2017
KPN, partners testen 4G in combinatie met slimme vrachtwagen
KPN is met een aantal partners proeven gestart waarin vrachtwagens met verkeerslichten communiceren via het 4G netwerk. De proeven vinden plaats in de regio Schiphol. De provincie Noord-Holland werkt hiervoor samen met KPN, Vialis, Dynniq, FloraHolland, Rietveld, Dobbe transport en het Rijksprogramma Beter Benutten.

In de proef zijn twee verkeerslichten voorzien van nieuwe software. De timing van verkeerslichten wordt afgestemd op naderende vrachtwagens. Wanneer de chauffeur het verkeerslicht nadert, communiceert de vrachtwagen via het 4G-netwerk van KPN met het naderende verkeerslicht. Met een vertragingstijd van slechts enkele tientallen milliseconden is de communicatie tussen verkeerslicht en vrachtauto bijna real-time, zo geeft KPN aan. 

Er wordt berekend op welk moment de vrachtwagen het verkeerslicht zal passeren en een on-board unit geeft de chauffeur een snelheidsadvies zodat hij niet hoeft te stoppen. Ondertussen past het verkeerslicht de groentijd, indien nodig en mogelijk, aan zodat de vrachtwagen veilig en zonder te stoppen het kruispunt kan passeren. 

Het voorkomen van onnodig afremmen en optrekken van vrachtwagens zorgt voor minder uitstoot, minder vertraging en minder brandstofkosten.

De proef met slimme vrachtwagens bij Schiphol maakt deel uit van het landelijk investeringsprogramma Beter Benutten van het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Deze praktijkproef is ook onderdeel van het Partnership Talking Traffic waar KPN bij betrokken is.

Related Articles