
LogicaCMG: H1 results will meet expectations

[NL]
LogicaCMG Trading Update eerste half jaar
LogicaCMG heeft de volgende trading update gepubliceerd over de 6 maanden eindigend op 30 juni 2005. De resultaten over 2005 worden bekendgemaakt volgens IFRS (International Financial Reporting Standards). De vergelijkende cijfers over 2004, zowel over het hele jaar als halfjaar, zijn bekendgemaakt op 17 mei. Zoals eerder aangegeven zal LogicaCMG op 31 augustus de halfjaarcijfers publiceren. De resultaten over het eerst halfjaar zijn in lijn met onze verwachtingen uitgesproken tijdens de Algemene Aandeelhoudersvergadering in mei:
IT Services: geleidelijk herstel zet door met een zeer sterke orderstroom in het eerste
halfjaar
Wireless Networks: stevig resultaat ondersteund door de veerkracht van de SMS markt
De order intake in het eerste half jaar, was met een stijging van 50% ten opzichte van vorig jaar erg sterk. De uitstekende groei in orders laat de voordelen zien van de omvang en schaalgrootte van het gefuseerde bedrijf en onze strategie ons te richten op oplossingen die toegevoegde waarde bieden. De ordergroei werd met name gevoed door outsourcing, waaronder contracten met het Engelse Ministerie van Defensie en Energias de Portugal (EDP), Transport for London, Metropolitan Police en Thames Water. Met 11% was er ook een sterke groei van de omzet (9% exclusief Edinfor, dat onderdeel van de Groep werd op 20 april 2005). Deze versterkte nog meer gedurende het tweede kwartaal tijdens de opstartfase van diverse outsourcingcontracten waarin aanzienlijke zogeheten materials omzet. De operationele winst van de Groep voor het eerste halfjaar was in lijn met de marktverwachtingen. Door het seizoenspatroon was de cash flow in het eerste halfjaar zwakker, dit vanwege de jaarlijkse betaling van verzekeringspremies, met enig aanvullend effect veroorzaakt door groei in omzet. Het Verenigd Koninkrijk heeft goede resultaten laten zien met daarin met name een duidelijk herstel in de Industry, Distribution & Transport Sector ten opzichte van het vorig jaar, daarnaast zette de Public Sector de sterke trend door. Enige prijsdruk was te merken bij korte termijn, time and materials opdrachten, met name in de Telecom sector. Nederland bleef goede omzetgroei realiseren met zeer sterke resultaten binnen Financial Services. Terwijl we nog steeds een relatief groot aantal subcontractors inzetten om aan de korte termijn vraag te kunnen voldoen, verwachten we dit aantal terug te brengen gedurende het jaar, daar we meer gebruik maken van onze offshore capaciteit en gericht personeel werven met specifieke vaardigheden.
Terwijl de markt in Duitsland moeilijk blijft, verwachten we een significante verbetering ten opzichte van 2004 in de operationele resultaten naarmate het jaar vordert. We boeken goede vooruitgang in Outsourcing en Financial Services maar de Industry, Distribution & Transport markt blijft erg moeilijk, wat de terugkeer naar winstgevendheid vertraagd. In Frankrijk hebben we in het eerste halfjaar, zoals gepland, de overhead wat teruggebracht en hebben we meer nadruk gelegd op de effectiviteit van onze presales inspanningen. We verwachten de resultaten van deze maatregelen steeds meer te gaan zien tijdens het tweede halfjaar. We zijn doorgegaan met het zeer actief werven van medewerkers in Bangalore en verwachten meer dan 2.000 medewerkers te hebben aan het eind van het jaar en we beginnen nu aan de volgende fase van de ontwikkeling van onze campus. Tevens hebben we een groot deel van onze eigen back office systemen en processen naar onze offshore faciliteit verplaatst. Daar mobiele, vaste lijn en broadcast technologie zich allemaal richting breedbanddiensten ontwikkelen en onze klanten zich genoodzaakt zien content te beheren en distribueren naar diverse typen apparaten, zijn wij in toenemende mate in staat synergie te bieden vanwege onze Wireless Networks en systeemintegratie vaardigheden. Recente voorbeelden hiervan zijn onder meer contracten met T-Mobile, de Bridge Mobile Allia
Categories:
Countries:
Aanvullen profiel
Alvorens de whitepaper te downloaden willen we vragen je profiel aan te vullen met bedrijf en functie. Na bevestigen ontvang je de whitepaper.