
Mediaset wil herziene plannen in gaan dienen om zijn Italiaanse en Spaanse omroepeenheden samen te voegen onder een in Nederland gevestigde entiteit. Met deze strategie zou Mediaset een verlenging van 6 maanden krijgen om het project te voltooien, zo stellen twee niet nader genoemde bronnen tegenover Reuters. Het doel is om meer tijd te winnen om mogelijke vertragingen als gevolg van de verschillende juridische stappen van aandeelhouder Vivendi te pareren. Vivendi is sterk gekant tegen de revisie op grond van het feit dat het is ontworpen om de voorkeur te geven aan het Fininvest beleggingsvehikel van de Berlusconi-familie.
De Italiaanse omroep staat voor een deadline van maart om de fusie te voltooien in een entiteit genaamd MediaForEurope (MFE), anders zullen de beslissingen van de aandeelhoudersvergadering van september die het project hebben goedgekeurd niet langer geldig zijn volgens de Nederlandse wet, aldus het rapport. De bronnen voegden eraan toe dat Mediaset het gewijzigde fusieplan bij de Nederlandse Kamer van Koophandel zal registreren om een uitbreiding te verkrijgen, waarbij één bron aangeeft dat Mediaset nog steeds de fusie wil voltooien tegen de huidige deadline van 19 maart.
Mediaset en zijn Spaanse eenheden hebben onlangs wijzigingen in de statuten van MFE goedgekeurd, waarbij een Italiaanse rechter vorige week het verzoek van Vivendi om het plan op te schorten, heeft afgewezen.