Microsoft gaat gebruikers optie geven data op te slaan in Europa

News General Europe 6 MEI 2021
Microsoft gaat gebruikers optie geven data op te slaan in Europa

Microsoft gaat Europese gebruikers de mogelijkheid geven om al hun data in de EU te laten opslaan en verwerken. Dit geldt voor alle corecloudservices van Microsoft: Azure, Microsoft 365, and Dynamics 365. Het bedrijf is al begonnen met de werkzaamheden en verwacht deze volgend jaar af te ronden. Nu wordt data van gebruikers nog veelal in de Verenigde Staten opgeslagen. Naast gebruikers in de EU krijgen ook gebruikers in Noorwegen en Zwitersland toegang tot deze nieuwe 'EU Data Boundary'.

Microsoft-directeur Brad Smith noemt de maatregel 'een volgende stap om te reageren op klanten die nog grotere verplichtingen op het gebied van gegevensresidentie willen': "We zullen de komende maanden met klanten en toezichthouders blijven overleggen over dit plan, inclusief aanpassingen die nodig zijn in unieke omstandigheden zoals cyberbeveiliging, en we zullen vooruitgang boeken op een manier die reageert op hun feedback", aldus Smith. Het bedrijf heeft in het verleden onder meer een instrument gelanceerd waarmee klanten inzicht kunnen krijgen in de verspreiding van hun data.

Al langer kritiek op databeleid techbedrijven

Er heerst al langer kritiek op het databeleid van techbedrijven, die data van Europese gebruikers veelal naar de VS laten vloeien. In theorie hebben Amerikaanse veiligheidsdiensten daarmee toegang tot de data van deze gebruikers en dat is in strijd met de AVG.

Smith zegt in zijn blog dat de stap onder meer is ingegeven door "de lopende discussies tussen de Europese Commissie en de regering van de Verenigde Staten om een nieuw kader op te bouwen voor de persoonsgegevens van Europeanen die naar de Verenigde Staten worden overgedragen." Het bedrijf zegt hoopvol te zijn dat er in de 'nabije toekomst' een oplossing gevonden wordt.

Related Articles