NBIP: DDoS-aanvallen in 2020 krachtiger, langer en complexer

News Broadband Netherlands 8 APR 2021
NBIP: DDoS-aanvallen in 2020 krachtiger, langer en complexer

In vergelijking met voorgaande jaren waren de Distributed Denail of Service (DDoS)-aanvallen in 2020 krachtiger en complexer. Ook de duur van de aanvallen is toegenomen, zo meldt de Stichting Nationale Beheersorganisatie Internet Providers, dat de Nationale Anti-DDoS Wasstraat (NaWas) beheert.

De maximale kracht van een DDoS-aanval was in 2020 200 Gbps. Dat was in 2019 en 2018 nog respectievelijk 124 Gbps en 68 Gbps. Daarnaast registreerde de NaWas de langste DDoS-aanval ooit: deze duurde twintig dagen en zes uur, veel langer dan de langste aanvallen in 2019 (36 uur) en 2018 (28 uur).

De meest voorkomende aanvallen waren DNS Amplification en LDAP Amplification. Die waren bijzonder krachtig en grotendeels gericht op internetserviceproviders en grote ondernemingen. In de laatste drie maanden van 2020 zag de NBIP een toename van het aantal technisch complexere aanvallen: de zogeheten carpet bombing. In augustus begonnen krachtige aanvallen op de infrastructuren van internetserviceproviders die bleven voortduren. Het ging om buitengewoon krachtige aanvallen tot een capaciteit van 167 Gbit per seconde en een duur van meer dan vier uur.

Toename in DDoS-aanvallen past in trend

De toename in lengte, complexiteit en omvang van DDoS-aanvallen past in een trend die al enkele jaren gaande is, vertelt Octavia de Weerdt, algemeen directeur van de NBIP: "In 2018 en 2019 hebben we respectievelijk 938 en 919 aanvallen geregistreerd. In 2020 waren dat er maar liefst 1610. Dat betekent een significante toename van het aantal aanvallen in een jaar tijd. Deze trend zet ook dit jaar door. In het eerste kwartaal van 2021 hebben we al meer aanvallen geconstateerd dan in heel 2020, waarbij de krachtigste aanval een omvang van 300 Gbps had."

Ondanks de toenemende lengte en complexiteit is het NBIP met het anti-DDoS platform NaWas volgens De Weerdt goed in staat om de aanvallen af te slaan. "Hierdoor hebben we al veel economische schade weten te voorkomen doordat bedrijven en thuiswerkers ongestoord hebben kunnen doorwerken", aldus De Weerdt.

Related Articles