Nederlandse halfgeleider-startup Axelera AI haalt USD 12 miljoen op aan seed-investering

Nieuws Algemeen Wereld 16 SEP 2021
Nederlandse halfgeleider-startup Axelera AI haalt USD 12 miljoen op aan seed-investering

De Nederlandse AI-halfgeleider-startup Axelera AI heeft USD 12 miljoen opgehaald uit een investeringsronde onder leiding van Bitfury, een beveiligingsspecialist voor bitcoin-blockchain en cryptocurrencies en blockchains in het algemeen. Imec deed ook mee, net als Innovation Industries en imec.xpand. Axelera AI zegt dat het het geld zal gebruiken om de ontwikkeling van een industriebepalend product dat edge-AI-applicaties aanstuurt, te stimuleren.

Axelera AI ontwerpt efficiënte en geavanceerde systemen voor edge-AI. Het hardware- en softwareproduct zal de AI-rekenkracht van een hele server in een enkele chip concentreren. Het bedrijf zegt dat de chip zal werken voor een fractie van het stroomverbruik en de prijs van de huidige AI-hardware. De producten van Axelera AI zullen volledig worden geïntegreerd met de opensource-AI-frameworks wanneer het begin 2022 wordt gelanceerd om klanten en partners te selecteren.

Axelera AI werd in 2019 geïncubeerd door Bitfury Group, voorheen opererend als Bitfury AI, totdat het bedrijf dit jaar als een onafhankelijke entiteit naar buiten kwam. Axelera AI bundelde begin 2020 de krachten met imec om een nieuwe computerarchitectuur te ontwikkelen voor high-performance-AI. Het hoofdkantoor is gevestigd in het AI Innovation Center van de High Tech Campus in Eindhoven en Axelera AI heeft ook R&D-kantoren in Leuven en Zürich. Het bedrijf heeft 20 senior ingenieurs en ontwikkelaars van AI-bedrijven en onderzoekscentra in dienst, waaronder Intel, Qualcomm, IBM en imec.

CEO en mede-oprichter Fabizio del Maffeo zegt dat het bedrijf ernaar uitkijkt om de komende jaren voort te bouwen op de introductie van nieuwe systemen.

Gerelateerde artikelen