
Nokia gaat weer onder eigen naam smartphones verkopen. Dat stelde CEO Rajeev Suri tijdens het MWC in Barcelona. Over het wanneer was Suri minder duidelijk, het kan dit jaar zijn, maar ook 2017. Er is nog geen duidelijke tijdslijn.
Nokia verkocht in 2013 zijn smartphone-tak aan Microsoft, die de divisie in 2014 in zijn eigen organisatie integreerde. De Finse onderneming zou na de verkoop enkele jaren het Nokia-merk niet mogen gebruiken voor eigen handsets. Die transitieperiode is nu voorbij.
Halverwege vorig jaar stelde Suri ook al dat Nokia weer de handset-markt op wilde, mits er een goede hardware-partner gevonden wordt die de Nokia-merknaam dan in licentie mag gebruiken. Nokia wil wel de controle over het ontwikkelingsproces behouden. Suri wilde niet zeggen of Foxconn, dat in 2015 al voor Nokia een tablet heeft ontwikkeld en uitgebracht, de nieuwe hardware-partner is.