
Investeerders BlackStone en Carl Icahn bedreigen met hun alternatieve bod op Dell de stabiliteit van de onbderneming en de dienstverlening aan de zakelijke klanten van de pc-producent. Dat stelt onderzoeksbureau Novum tegenover de International News Wire van IDG.
Begin februari bracht Dell-oprichter Michael Dell met onder meer investeringsmaatschappij Silver Lake een bod van 24,4 miljard dollar uit op de uitstaande aandelen van het geplaagde concern. Door Dell weg te halen van de beurs, zou het concern in meer rust een nieuwe strategie kunnen bepalen nu de pc-verkopen mondiaal structureel dalen.
Al vlug kwam naar buiten dat vier aandeelhouders met circa 12 procent van de aandelen in Dell het bod van 13,65 dollar per bod te laag vonden. Onder leiding van Southeastern (8,8% belang) eisten zij 24 dollar per aandeel. BlackStone en Icahn hebben allebei een hoger bod uitgebracht dan Michael Dell en Silver Lake. Beide biedingen zijn door een aandeelhouderscommissie gevalideerd.
Volgens Ovum zijn de twee partijen alleen uit op winst op korte termijn en dreigt behalve onzekerheid door een maandenlange strijd om Dell ook ontmanteling van het bedrijf.