Politie adviseert FaceApp te verwijderen vanwege mogelijke privacy schending

News Broadband Netherlands 23 JUL 2019
Politie adviseert FaceApp te verwijderen vanwege mogelijke privacy schending

FaceApp is de afgelopen weken bijzonder populair. Toch adviseert de politie iedereen de app niet meer te gebruiken en te verwijderen omdat de app van Russische makelij is en zich zo niet aan de Europees geldende privacy regels hoeft te houden. De app zou daarom gebruikt kunnen worden voor het verzamelen van persoonlijke data, foto's IP-adressen en locatiegegevens, aldus de politie.

Steeds meer politie-regio's plaatsen op hun Facebook-pagina de volgende oproep om FaceApp te verwijderen: 'De Faceapp is een product van een Russisch bedrijf. De Europese privacywetgeving is hier dus niet van toepassing. Door het gebruik van de Face-App worden extreem veel gegevens verzamelt. Zoals foto’s, IP-adressen, specifieke gegevens van je smartphone en ook worden er cookies geplaatst.'

FaceApp: 'Wij verzamelen en verkopen geen data'

FaceApp zelf ontkent dat het data verzameld of naar Rusland stuurt. In een verklaring zegt het bedrijf dat de foto's in de cloud bewerkt worden. Ook worden geen gegevens aan derden verkocht, zo verzekerde FaceApp enkele dagen geleden al aan TechCrunch. Foto's die gebruikers binnen de app gebruiken worden na de bewerking tijdelijk opgeslagen, maar dat is een performance-kwestie om te voorkomen dat dezelfde foto binnen korte tijd meerdere keren verstuurd en bewerkt moet worden. 'De meeste afbeeldingen worden binnen 48 uur weer verwijderd', aldus FaceApp.

Gisteren meldde Kaspersky dat FaceApp dankzij de enorme populariteit van de app ook al het slachtoffer geworden is van software-piraten. Honderden smartphone-gebruikers die zonder dat ze het wisten - via een alternatief platform (niet de Google Play Store, red) - een valse versie van de app downloadden en installeerden zagen dat hun smartphone daarna besmet was met adware.

Related Articles