Privacytoezichthouders in EU zetten pool op van experts

News General Europe 24 DEC 2020
Privacytoezichthouders in EU zetten pool op van experts

De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft enkele resultaten gepubliceerd van de plenaire vergadering van Europese privacytoezichthouders. Op 15 december 2020 vond de 43e vergadering plaats van de European Data Protection Board (EDPB). 
Daarbij kwamen onder meer aan de orde: de strategie van de EDPB voor 2021-2023, het naderende einde van de overgangsperiode van de Brexit en de guidelines over PSD2 en internationale doorgifte.

De EDPB Strategy 2021-2023 gaat in op de strategische doelen voor de komende jaren. Deze doelen zijn ondergebracht in 4 pijlers:

  • harmonisatie bevorderen en naleving vergemakkelijken
  • effectieve handhaving en efficiënte samenwerking tussen de privacytoezichthouders ondersteunen
  • nieuwe technologieën benaderen vanuit het perspectief van grondrechten
  • wereldwijde gegevensbescherming

Onderdeel van deze strategie is dat de EDPB heeft besloten een pilot te draaien met een Support Pool of Experts. Via deze pool kunnen de Europese privacytoezichthouders elkaar ondersteunen door capaciteit en expertise te delen, bijvoorbeeld bij het uitvoeren van onderzoeken. De AP zegt al tijden dat het fte's tekort komt voor zijn huidige taken.

Gevolgen van Brexit

Op 31 december 2020 eindigt de overgangsperiode van de Brexit. De EDPB beschrijft in twee documenten welke gevolgen dit heeft voor de doorgifte van persoonsgegevens en het toezicht hierop. Overigens wordt in Londen en Brussel nog onderhandeld over een handelsakkoord. 

Related Articles