
De Amerikaanse chipmaker boekte een nettowinst van 1,6 miljard dollar, 51 procent hoger dan een jaar eerder. Voor het lopende kwartaal verwacht Qualcomm een omzet van 5,7-6,5 miljard dollar.
In het kwartaal verscheepte Qualcomm, dat chips levert aan Android-fabrikanten en Apple, 211 miljoen mobiele chips versus 203 miljoen een jaar eerder. Het bedrijf is al langer succesvol als leverancier van chips en processoren voor smartphones, maar ervaart steeds meer prijsdruk en concurrentie in deze tak.
Onlangs maakte Qualcomm bekend de Nederlandse chipmaker NXP over te nemen voor een bedrag van 43 miljard euro. Omgerekend wordt 110 euro per aandeel NXP betaald. NXP heeft een sterke positie in de automotive-markt waar Qualcomm na de overname van NXP ook toegang hoopt te gaan krijgen.
