Qualcomm verlaagt Q3-verwachtingen door Apple-acties

Nieuws Mobiel Wereld 1 MEI 2017
Qualcomm verlaagt Q3-verwachtingen door Apple-acties
Apple heeft aan Qualcomm meegedeeld dat het niet langer betaald voor licenties totdat de twee bedrijven hun verschil van inzicht over de licenties hebben opgelost. Apple heeft Qualcomm in januari voor de rechtbank gesleept waarbij het een bedrag van 1 miljard dollar eist. Het is van mening dat het te veel heeft betaald omdat de chipfabrikant zijn dominante marktpositie uitbuit. Qualcomm reageerde eveneens met een rechtszaak.

Nu Apple de betalingen stopzet, ziet Qualcomm zich genoodzaakt om de vooruitzichten voor het derde kwartaal naar beneden bij te stellen. Het verwacht nu een omzet van 4,8 tot 5,6 miljard dollar. Dit was 5,3 tot 6,1 miljard dollar. 

Qualcomm geeft aan dat Apple eenzijdig breekt met langdurige contracten en dat de licentieovereenkomsten valide zijn en niet gewijzigd worden. Apple bevestigt dat het betalingen aan Qualcomm verschuldigd is voor het gebruik van intellectueel eigendom, maar het staat op aanpassing van de contracten.

Gerelateerde artikelen